Топ тайни за лозаризма

Топ тайни за лозаризма

Топ тайни за лозаризма

Blog Article



Засаждането на лозите може да се извършва през есента и през пролетта. Установено е, че при есенното засаждане се получава по-висок процент на прихващане и по-силен растеж на лозите през първата година, разказват пред Агрозона специалисти от Института по лозарство и винарство в Плевен.

За црно вино најзастапени се: вранец, каберне, мерло, совињон, црн бургундец.

Списание за Растителна Защита, Семена, Торове и Земеделие

Автор(и):  проф. д-р Борис Наков, Аграрен университет Пловдив; проф. д.с.н. Венелин Ройчев, Аграрен университет, Пловдив

Теоретичната предпоставка за рентабилно отглеждане на лозовата култура и прилагането на високоефективни технологии в страните с тропичен и субтропичен климат е доброто познаване на биологичните особености на лозовото растение.

По дисциплината „Ампелография“, студентите  получават информация за значението, ботаническата и стопанска класификация на сем.

В отговор на наши читателки, които желаят и в селските си къщи да отгледат лоза, ще отговорим:

Катедра „Лозарство и Овощарство“ има дълга история в аграрното образование на България. В различни периоди от време, в нея са работили чл.

Пролетното засаждане се приема у нас като по-масова практика. Най-добре е то да се извърши през втората половина на март и началото на април, щом е възможно да се лозарство работи.

Целта на курса е да се дадат на студентите задълбочени познания за морфологичните и биологични особености и стопанското значение на отглежданите в промишлените насаждения овощни видове, техните изисквания към екологичните фактори, създаването на овощни насаждения и агротехнич ... Овощарство и лозарство (част Овощарство)

Лозницата може да тръгне и по стените на къщата и някои го предпочитат точно така - изнасянето й навън не е невъзможно

“Климатичните промени засягат не само производството ни, но и променят манталитета в лозарския сектор”, заяви Ева Плазас, енолог във “Виларнау”.

Северното изложение е по-подходящо за южните и по-топли области. Дори е препоръчително за по-сухите местности с горещ климат.

Традиционни райони за отглеждане на грозде като Франция и Испания са изправени пред истинска катастрофа на фона на екстремните горещини и сушата, докато държави, които до преди няколко години не са имали място на винената карта като Германия, Великобритания, Швеция, Дания и Норвегия все повече разширяват производството си.

Report this page